فرآیند استخراج معدن سنگ

فرآیند استخراج معدن سنگ

فرآیند استخراج معدن سنگ

فرآیند استخراج معدن سنگ

فرآیند استخراج معدن سنگ، ماسه و مواد معدنی از زمین برای استفاده در مصالح ساختمانی استفاده می‌شود و همچنین از معادن برای فرآیند استخراج معدن سنگ بعدی از جمله سنگ آهک، گرانیت و مرمر استفاده می شود زیرا معدن یک محل استخراج مواد معدنی است که نیازی به تونل یا سقف ندارد و این به این دلیل است که مواد استخراج شده در حین فرآیند استخراج معدن سنگ نزدیک به سطح زمین هستند.

حتی هنوز هم، معادن باید بسیار عمیق حفر شوند، که بزرگترین آنها 120 کیلومتر در داخل زمین قرار دارد. در واقع در کشور ما، سالانه حدود میلیون ها تن سنگ معدن تولید می شود و به همین دلیل، فرآیند استخراج معدن سنگ به تجهیزات سنگین نیاز دارد که شامل تجهیزات حفاری، مانند تراکتورهای خزنده و مته های بالستول، بار اضافی را حذف می کنند تا بتوان به ذخایر معدنی دسترسی پیدا کرد و سپس این کثیفی توسط چرخ لودرهای سنگین که برخی از آنها ظرفیت سطل 35 تنی دارند، دور می‌ شوند.

این در حالی است که از کامیون های سنگ برای انتقال مواد استخراج شده برای فرآوری در طی فرآیند استخراج معدن سنگ، استفاده می شود و دارای موتورهای 3500 اسب بخاری و ظرفیت حمل 3600 تن هستند و تجهیزات خرد کردن در فرآیند استخراج معدن سنگ نیز نقش حیاتی ایفا می کنند و از فک های قدرتمند برای خرد کردن مواد استخراج شده در محصول نهایی استفاده می کنند و آن ها مواد حیاتی برای ساخت و ساز تولید می کند و عملیات استخراج ایمن تر و بدون محدودیت در ماشین آلات سنگین است.

فرآیند استخراج معدن سنگ بازالت که به سختی گرانیت است، یک ماده ساختمانی خوب است و همچنین یک عایق حرارتی عالی است که پارامترهای عایق حرارتی آن می تواند چندین برابر بیشتر از سایر سنگ ها و مصالح ساختمانی باشد و این سنگ ساختمانی و تزئینی با کیفیت عالی برای آسفالت خیابان ها، تراس ها و کف ها، ساخت میز کار، پانل های دیواری، دور شومینه، میز کار استفاده می شود. همچنین در فرآیند استخراج معدن سنگ متوجه می شویم که برخی از بازالت ها شیشه ای هستند.

بسیاری از آنها ریزدانه و فشرده هستند، اما بیشتر آنها اسفنجی هستند و حفره های کوچک حاصل از بخار گدازه اغلب با مواد معدنی ثانویه مانند کلسیت، کلریت و زئولیت پر می شوند و رنگ بازالت در فرآیند استخراج معدن سنگ به زمین شناسی محلی بستگی دارد. به طور کلی بازالت سرشار از آهن و منیزیم است. محتوای بالای اکسید منیزیم و اکسید کلسیم و مقدار بسیار کم کانی های سیلیکات سبک‌تر باعث سیاه شدن بازالت در فرآیند استخراج معدن سنگ می شود و گاهی اوقات ترکیبات سنگ آهن باعث می شود صفحات بازالت کمی قهوه ای یا نارنجی نشان دهند.