کاربرد سنگ بازالت

کاربرد سنگ بازالت

کاربرد سنگ بازالت

کاربرد سنگ بازالت

کاربرد سنگ بازالت در ساختمان سازی دارای عمر بسیار طولانی است و از زمان های گذشته مورد استفاده در بناهای زیادی بوده است. امروزه کاربرد سنگ بازالت معمولاً به عنوان سنگدانه خرد شده در پروژه های ساختمانی است. سنگ خرد شده برای پایه جاده، سنگدانه بتن، سنگدانه روسازی آسفالت، بالاست راه آهن، سنگ فیلتر در زمینه های زهکشی استفاده می شود.

اما، بازالت نیز به سنگ ابعاد بریده می شود و در دال های نازک برای روکش های ساختمانی، کف سازی و غیره … در تکه های ستونی بزرگ آن برای ایجاد اشیاء سنگی بادوام بزرگ، بناهای تاریخی و حتی هنری استفاده می شود که کاربردهای برش ضخیم تر شامل سنگفرش های بازالتی است.

البته ویژگی هایی برای استفاده از مصالح ساختمانی مختلف وجود دارد که همگی به کاربرد فردی شما بستگی دارد. ما در این مطلب نگاهی به برخی از مزایا و معایب دیوارهای سنگی طبیعی بازالت و روکش فلزی می اندازیم. تا به شما در تصمیم گیری در مورد مناسب بودن آن برای پروژه شما کمک کنیم. زیرا مهمترین مزیتی که مردم را به سمت کاربرد سنگ بازالت کف سوق می دهد زیبایی و دوام آن است.

مزیت و کاربرد سنگ بازالت

هر قطعه از نظر اندازه و بافت، رنگ و عیوب منحصر به فرد است و باعث می شود. هیچ دو سنگی از دیوارهای یکسان برخوردار نباشند. یک دیوار سنگ طبیعی با کیفیت به خوبی هوا می‌رود و سال‌های زیادی دوام می‌آورد. البته کاربرد های بازالت به عنوان وسیله ای برای حذف دی اکسید کربن تولید شده توسط صنعتی شدن انسان از جو مورد مطالعه قرار گرفته است. زیرا ذخایر بازالت زیر آب که در دریاها در سراسر جهان پراکنده شده‌اند. مزیت دیگری را دارند که آب به عنوان مانعی برای انتشار مجدد CO2 در جو عمل می‌کند.

همچنین مزایای کاربرد سنگ بازالت در دیوارها و روکش ها شامل طیف گسترده ای از انواع سنگ، رنگ و فرمت است که با مصالح دیگر مانند بتن و چوب هماهنگ است. این سنگ دارای زیبایی طبیعی و بی نظیر، دوام فوق العاده و عمر طولانی آن، در برابر آب و هوا و آتش مقاوم است. دارای نگهداری طولانی مدت آسان است. همچنین کاربرد سنگ بازالت گزینه های مختلف تکمیلی را متناسب با برنامه ها ارائه می دهد.

بنابراین می تواند در طیف گسترده ای از پروژه ها استفاده شود . برای کاربردهای مختلف، در داخل و خارج از منزل قابل استفاده است که می تواند در برابر خراش و سایش مقاوم باشد. ممکن است ارزش خانه شما را افزایش دهد. در واقع ما کاربردهای آن را در صنایع مختلف زیادی را دیده ایم و در همه موارد اعم از زیبایی و مقاومت و طول عمر امتحان خود را پس داده اند.

کاربرد سنگ بازالت

البته کاربردهای متعددی از این سنگ بازالت در ساختمان سازی وجود دارد. عنوان مثال، بازالت خرد شده برای ساخت پایه جاده ها و روسازی ها، به عنوان بخشی از مخلوط بتن، برای ساخت راه آهن و به عنوان سنگ فیلتر در پروژه های زهکشی استفاده می شود. این سنگ همچنین در اسلب ها و ورق ها برای ایجاد کاشی، آجر و سایر اشیاء سنگی برای ساخت ساختمان ها یا بناهای تاریخی استفاده می شود.

کاربرد سنگ بازالت در کشاورزی نیز به شکلی است که بسیاری از کشاورزان و باغداران از کود گرد و غبار سنگ بازالت استفاده می کنند، زیرا این کود برای تقویت رشد گیاهان مفید است، در حالی که گسترش علف های هرز در گلزارها و سایر مناطق ناخواسته را دشوار می کند. همچنین در تولید صنعتی کاربرد سنگ بازالت زیاد است زیرا استحکام کششی بازالت بسیار بالاست. بسیار بیشتر از فیبر کربن یا فایبرگلاس. بنابراین از کامپوزیت های ذوب شده سنگ برای ساخت لوله ها و میلگردهایی که در ساخت پره های توربین بادی استفاده می شود استفاده می شود. البته بازالت اغلب در صنایع پزشکی برای اهداف ارتوپدی استفاده می شود.

متخصص سنگ بازالت

در واقع کاربرد سنگ بازالت برای مقاصد عایق کاری عالی است و خواص حرارتی و اصطکاک بسیار خوبی دارد. بنابراین، اغلب برای جایگزینی آزبست برای محافظت از افراد در برابر اثرات سمی آزبست استفاده می شود. از بازالت جدا از عایق برای ساخت میز کار، شومینه، پانل های دیواری و … و همچنین برای دکوراسیون داخلی استفاده می شود.

البته همانطور که می بینید سنگ بازالت از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. به دلیل فراوانی آن، نسل بشر سود زیادی برده است. این یک ماده تخصصی است که بسیاری از سازندگان با آن راحت نیستند. بنابراین، اگر می خواهید وسایل بازالتی در خانه خود داشته باشید به یک متخصص نیاز دارید. با همه این ها از بازالت در ساخت و ساز (مثلاً به عنوان بلوک های ساختمانی یا در زیرسازی). ساختن سنگفرش (از بازالت ستونی) و در ساخت مجسمه استفاده می شود. کاربرد سنگ بازالت با حرارت دادن و اکسترود کردن، باعث تولید پشم سنگ می شود که گفته می شود یک عایق حرارتی عالی است.