معدن سنگ بازالت

معدن سنگ بازالت

معدن سنگ بازالت

معدن سنگ بازالت

بهره برداری از سنگ بازالت در معدن شهر ماکو انجام می شود. بازالت سنگی با منشا آتشفشانی است که عمدتاً برای کارهای ساختمانی استفاده می شود. بازالت دیاک با دو قله از بازالت سیاه و خاکستری ریزدانه بسیار سخت مشخص می شود. بازالت، سنگ حاصل از فعالیت‌های آتشفشانی که در منشا تشکیل توده کویرون بود، از ابتدای قرن بیستم تا اواسط دهه 1980 مورد بهره‌برداری قابل توجهی قرار گرفت. بازالت با استفاده از انفجار استخراج می شد و باید خرد می شد (تقلیل به سنگدانه). برای اولین بار عمدتا برای خطوط راه آهن استفاده شد. سپس از دهه 1930، بتن بازالتی که با افزودن سیمان ساخته می شد، یک موفقیت واقعی بود. برای بتن ریزی این بتن در معابر شهری (حاشیه پیاده روها، اسکله ها، سپس پوشش های اماکن عمومی) و در صنعت (برای ریخته گری آلومینیوم) استفاده می شود. تولید سنگ بازالت، دوره بازسازی شهری، به طور قابل توجهی توسعه یافت. تکنیک ها مدرن شدند، محصولات خاصی با افزودن سنگدانه های جدید (کوارتز، اکسیدهای فلزی برای رنگ آمیزی) تصفیه می شوند. در همان زمان، تولید سنگدانه ها برای ساخت بزرگراه ها در سراسر دهه 1970 قابل توجه بود. این کار مستقیماً از معدن شهر ماکو انجام می شد.

ترکیب بازالت و معدن سنگ بازالت

بازالت میوه آتشفشان هاست. در واقع، از خنک شدن خالص ماگمای مذاب در تماس با هوای محیط ناشی می شود. سپس این توده گدازه از مایع به جامد تبدیل می شود.  سنگ آتشفشانی اساساً از فلدسپات پلاژیوکلاز و پیروکسن تشکیل شده است که به آنها الیوین و مگنتیت اضافه می شود. استحکام آن بین 5 تا 5.5 در مقیاس Mohs متغیر است. این یک کانی نسبتا متخلخل با چگالی 3 گرم بر سانتی متر مکعب است. برخلاف بسیاری از سنگ ها، این سنگ یک منبع پایان ناپذیر است. در تمام مکان های آتشفشانی که هنوز در حال فعالیت هستند، یعنی در چهار گوشه جهان یافت می شود. سنگ بازالت طبیعی یک سنگ گدازه است، به عبارتی یک سنگ آتشفشانی حاصل از ماگمای سرد شده. از نظر حفظ و توزیع گرما مزیت زیادی دارد. بازالت اغلب به رنگ خاکستری روشن است و تن های آن تا خاکستری تیره می رسد. رنگ آن یکنواخت است.

سنگ بازالت ارزان سنگ آذرین بیرونی آفانیتیک است که از سرد شدن سریع گدازه های کم ویسکوزیته غنی از منیزیم و آهن (گدازه مافیک) که در معدن در شهر ماکو قرار گرفته است، به وجود می آید. بیش از 90 درصد سنگ های آتشفشانی روی زمین از بازالت تشکیل شده است. بازالت ریزدانه که به سرعت سرد می شود از نظر شیمیایی معادل گابروی آهسته و درشت دانه است. فوران گدازه بازالت توسط زمین شناسان در حدود 20 آتشفشان در سال مشاهده می شود. سنگ بازالت ارزان  همچنین یک نوع سنگ مهم در معدن شهر ماکو است. گدازه بازالت مذاب به دلیل محتوای سیلیس نسبتاً کم (بین 45 تا 52 درصد) ویسکوزیته پایینی دارد و در نتیجه جریان‌های گدازه‌ای سریع در حال حرکت است که می‌تواند قبل از سرد شدن و سخت شدن در مناطق وسیعی پخش شود. بازالت‌های سیلابی مجموعه‌ای ضخیم از بسیاری از این جریان‌ها هستند که می‌توانند صدها هزار کیلومتر مربع را پوشش دهند و پرتعدادترین تشکیلات آتشفشانی هستند. تصور می شود که ماگمای بازالتی در داخل زمین از گوشته بالایی سرچشمه گرفته باشد. بنابراین، شیمی بازالت سرنخ هایی در مورد شرایط اعماق درون زمین ارائه می دهد.

گدازه سنگی معدن سنگ بازالت

سنگ بازالت یا گدازه سنگی تیره است که از فوران آتشفشان ها در معدن ماکو به وجود می آید. به دلیل قدرت محافظتی خود شناخته شده است. بدون معطلی این ماده معدنی با منابع بی شمار را پیدا کنید. بازالت از بازالت لاتین و از یونانی basanos به معنای “سنگ محک” گرفته شده است. طبق برخی منابع، از کلمه اتیوپیایی bsalt گرفته شده است که می تواند به عنوان “پخته” ترجمه شود. سنگ آتشفشانی تیره رنگ، با چگالی نزدیک به 3 و عمدتاً از پلاژیوکلاز، پیروکسن، الیوین تشکیل شده است.

تاریخچه و پیدایش سنگ گدازه در معدن سنگ بازالت

منشا سنگ گدازه به چندین هزار سال پیش برمی گردد. این ماده معدنی سیاه و متخلخل از دل آتشفشان های در حال فوران سرچشمه می گیرد. مانند منبع آن، نشان دهنده برتری مادر طبیعت بر انسان است. این مظاهر قدرتمند، هم غیرقابل پیش‌بینی و هم بی‌رحمانه، مدت‌هاست که مردمانی را که آنها را با خشم خدایان مرتبط می‌کردند، به وحشت انداخته است. سنگ بازالت که به دلیل استحکام شناخته می شود، از قرون وسطی برای برپایی ساختمان ها و مجسمه های مذهبی استخراج می شده است. این ماده ای است که هنوز در ساخت و ساز و همچنین برای ساخت راه آهن استفاده می شود.. علاوه بر این، دارای ویژگی حفظ گرما است که به آن شکست می گویند. در نتیجه سنگ بازالت در ساخت باربیکیو، شومینه یا اجاق گاز استفاده می شود.. این سنگ نزد متخصصان پزشکی و شیوه‌های جایگزین مانند لیتوتراپی، انرژی‌زا، ماساژ درمانی یا حتی مراقبه ذهن‌آگاهی محبوب است.  سنگ لاوا هم قوی و هم متخلخل در طراحی جواهرات نیز استفاده می شود.

طیف گسترده از سنگ بازالت و مواد طبیعی

تیم ما طیف گسترده ای از سنگ ها و مواد طبیعی در همه اندازه ها و رنگ ها را برای شکل دادن به خانه شما (دیوارها و کف) با ظرافت ارائه می دهد. اگر به دنبال  خرید سنگ طبیعی بازالت هستید، ما محصولات مختلفی از سنگ بازالت را ارائه می دهیم. .  روکش استخر بازالتی ،  سنگفرش و دال بازالت طبیعی ،  سنگ فرش بازالتی و یا حتی  کاشی های روکش بازالت . ما محصولات سنگ بازالت را به ویژه برای سینک حمام ارائه می دهیم. ما همچنین کاشی کاری ظروف سنگی چینی را ارائه می دهیم که شبیه سنگ بازالت است.