معایب سنگ بازالت

معایب سنگ بازالت

معایب سنگ بازالت

معایب سنگ بازالت

سنگ های بازالت با مزایا و معایب خود مورد استفاده بسیار زیادی در ساختمان سازی هستند که در این مطلب بیشتر به معایب این سنگ پر کاربرد خواهیم پرداخت. شما مشتریان در هنگام انتخاب و خرید اطلاعات کافی داشته باشید. در مصارف داخلی، آنها را می توان به عنوان کفپوش، واحد آشپزخانه ، پوشش دیوارها و روکش ها مشاهده کرد.

به عنوان مثال، آنها ظاهری چشمگیر دارند که می تواند ابزار عالی برای ایجاد سبک های قدیمی، قدیمی و برجسته باشد. سنگ بازالت یک ماده متخلخل است و این واقعیت می تواند یک مزیت باشد اگر بافت خاص آن را دوست دارید. اما اگر از آنها به عنوان میز یا سنگ فرش در آشپزخانه استفاده کنید می تواند به یکی از معایب سنگ بازالت باشد. اگر در معرض روغن قرار گیرد، لکه باقی می ماند و توصیه می شود. مواد کم متخلخل را برای میز آشپزخانه انتخاب کنید. زیرا موادی مانند سنگ مرمر یا گرانیت می توانند انتخاب بهتری باشند. دلیل انعطاف پذیری و استحکام طبیعی، می توان از آنها برای پروژه های بازسازی و طراحی فضای باز استفاده کرد.

سنگ بازالت با وجود معایب خود، در کاربردهای زیادی به دلیل مقاومت بالای خود استفاده می شود. همچنین می تواند به عنوان عایق در اطراف شومینه برای اهداف طراحی داخلی عمل کند. شکل خرد شده کاشی سنگ بازالت را می توان به عنوان سنگدانه در پروژه های ساختمانی، بسترسازی جاده ها، سنگدانه های بتنی، سنگدانه های روسازی آسفالت، بالاست راه آهن و سنگ های فیلتر استفاده کرد.

ولی در کنار همه این ها آگاهی از معایب سنگ بازالت برای کاربرد در فضای مناسب یک گزینه مهم است. زیرا همان طور که گفتیم از آنجایی که بازالت به عنوان یکی از معایب خود بسیار متخلخل است، به راحتی لکه می شود. هنگامی که بازالت لکه می‌کند، سنگ لکه‌ها یا علائم سیاه ایجاد می‌کند. تصور کنید بازالت در کف آشپزخانه باشد و پس از یک مهمانی زنگی از خواب بیدار شوید و صدها نقطه تاریک را ببینید که پاک نمی شوند. این امر برای کفپوش بازالتی در مناطق پرکاربرد یا مناطقی که در معرض روغن زیاد قرار دارند رایج است.

همچنین بازالت هنگام قرار گرفتن در معرض آب به خوبی خشک می شود. ظاهرا در استفاده در حمام با دوش گرفتن نباید مشکلی پیدا کند. اما صابون‌ها، روغن‌ها و سایر مایعاتی که اغلب در حمام استفاده می ‌شوند. می ‌توانند لکه‌دار شوند و تغییر رنگ دائمی ایجاد کنند. برای دیوارهای دوش معمولاً خوب هستند.

اما معایب سنگ بازالت باعث می شود نیمکت ها و کف به راحتی لکه می شود. شرکت ما در زمینه یافتن راه حل هایی برای مشکلات سنگ و ارائه مراقبت های نگهداری طولانی مدت به شما راهنمایی خواهد داد. مهم ترین کار برای رو به رو نشدن با معایب سنگ بازالت، اجتناب از کاربردهایی است که به راحتی لکه ایجاد می کنند. در واقع مناطقی که کاربرد سنگ بازالت به دلیل معایب آن توصیه نمی شود. شامل پیشخوان و کف آشپزخانه، لباسشویی، حمام و دوش و رستوران ها یا سالن ها است. ما می دانیم که به نظر می‌رسد حوزه‌های زیادی وجود دارد، اما این مناطق رایج هستند که بیشترین مشکلات را می‌بینیم.

با وجود معایب سنگ بازالت، مناطقی وجود دارد که کاربرد این سنگ در آن مفید هستند. مکان مورد نظر را به خوبی می پوشاند و شگفت انگیز به نظر می رسد که شامل کفپوش خارجی، کفپوش داخلی (نه در حمام یا آشپزخانه)، دیوارها، روکش ها، شومینه ها و طبقات لابی تجاری است. البته با وجود معایب سنگ بازالت، آب بندی می تواند بهترین محافظت در برابر لکه بر روی بازالت باشد.

اما اجازه دهید به شما اطمینان دهم که تقریباً تمام آب بندهای نفوذی، اشباع کننده موجود در بازار در برابر تخلخل بازالت بی تاثیر هستند. زیرا آب بندی های نافذ با کیفیت به جلوگیری از لک کمک می کنند. بنابراین ما آب بندی را تشویق می کنیم و به شکل موضعی موثرتر از مدل های نفوذی هستند. درزگیرهای موضعی مانعی بر روی سنگ ایجاد می کنند که از آن در برابر لکه شدن محافظت می کند. کف ها و مکان هایی که در معرض آب و صابون هستند باید با یک آب بندی موضعی عایق شوند.

دلیل مهم معایب سنگ بازالت این است که این سنگ بافت و سطح متخلخلی دارد. بنابراین به راحتی می توان آنها را رنگ کرد، اما سوراخ های خالی روی سطح آنها در رنگ های تیره بیشتر به چشم می خورد. همچنین سنگ های بازالت بیشتر خاکستری هستند و بر خلاف سایر سنگ های طبیعی، نمی توانید برای طراحی خود به انتخاب رنگ های گسترده آن اعتماد کنید.

معایب سنگ بازالت باعث نمی شود که شما نتوانید آن ها را در بسیاری از پوشش ‌های بافت دار استفاده کنید اما اگر پوشش مناسبی را انتخاب نکنید. می ‌توانند به نگهداری و مراقبت بیشتری نیاز داشته باشند. در واقع توجه داشته باشید که وقتی می خواهید سنگ های بازالتی بخرید، به شفافیت و یکنواختی آن ها دقت کنید.

سنگ بازالت باکیفیت باید از نظر رنگ و انتخاب شفاف باشند و هیچ ذخایر معدنی اصلی با چشم غیرمسلح قابل تشخیص نباشد. البته یکی دیگر از معایب سنگ بازالت این است که به دلیل سرعت جذب بالایی که دارد. استفاده از آنها در مناطق با رطوبت زیاد و مرطوب توصیه نمی شود. اگر هنوز به کمک نیاز دارید و مطمئن نیستید که کاشی سنگ بازالت را انتخاب کنید. با ما تماس بگیرید که مشاوران حرفه ای ما می توانند به شما کمک کنند تا بهترین تصمیم را بگیرید و به نتیجه دلخواه خود برسید.