سنگ گرانیت بازالت

سنگ گرانیت بازالت

سنگ گرانیت بازالت

سنگ گرانیت بازالت

سنگ گرانیت بازالت به شکلی تشکیل می شود که ماگمایی که از آن سرد می شود از پوسته زمین می شکند و روی سطح فوران می کند و چندین نوع اصلی وجود دارد. آتشفشان‌هایی که سنگ گرانیت بازالت را می سازند بسیار رایج هستند و تقریباً در تمام مناطق طولانی و پایداری از شکافتن را تشکیل می‌ دهند و ما اکنون بر این باوریم که این مناطق آتشفشانی زیر دریایی نمایانگر جایی که پوسته زمین در حال جدا شدن است که بسیار شبیه بریدگی روی بازوی شماست که تا زمانی که دلمه ایجاد شود خونریزی می کند.

ماگمای سنگ گرانیت بازالت مانند خون زمین است. با پایان یافتن فوران، “زنگ” بازالت زخم پوسته را التیام می بخشد و زمین پوسته جدیدی به کف دریا اضافه می کند. از آنجا که ماگما از زمین خارج می شود (و اغلب به آب) خیلی سریع سرد می شود و مواد معدنی فرصت بسیار کمی برای رشد دارند و سنگ گرانیت بازالت معمولاً دانه بسیار ریز است و دیدن کانی های منفرد بدون بزرگنمایی تقریباً غیرممکن است. سنگ گرانیت بازالت به عنوان یک سنگ سیلیکات است .

از جمله ویژگی های دیگر، کانی ها و سنگ گرانیت بازالت به طور کلی تیره رنگ و وزن مخصوص بالا هستند و این تا حد زیادی به دلیل مقدار آهن، منیزیم و چندین عنصر نسبتا سنگین دیگر است که سیلیس و اکسیژن را “آلوده” می کنند و اما این چیزهای سنگین واقعاً در نزدیکی سطح خوشحال نیستند و از هر فرصتی برای رفتن به سطوح عمیق تر استفاده می کنند و این سنگ گرانیت بازالت خواص فیزیکی و شیمیایی متفاوتی دارند. از آنجایی که دو سنگ یکسان نیستند، مقایسه آنها لذت بخش است و همچنین می توانید در مورد ذخایر بازالت و گرانیت بیشتر بدانید.

سنگ گرانیت بازالت یک سنگ آذرین اکستروژن معمولی است که از سرد شدن سریع گدازه بازالتی که در سطح زمین یا در نزدیکی آن قرار گرفته است، تشکیل می شود و گرانیت یک سنگ آذرین بسیار سخت، دانه ای و کریستالی است که عمدتاً از کوارتز، میکا و فلدسپات تشکیل شده است و اغلب به عنوان سنگ ساختمانی استفاده می شود. این سنگ گرانیت بازالت از کانی های متمایز زیادی تشکیل شده اند. فرآیند تشکیل سنگ ها برای سنگ های مختلف متفاوت است و سنگ گرانیت بازالت از سال ها قبل برای اهداف مختلف استخراج می شوند که می توانید اطلاعات بازالت در مقابل گرانیت و ویژگی های بازالت در مقابل گرانیت را در بخش های آینده بررسی کنید.