سنگ بازالت کف

سنگ بازالت کف

سنگ بازالت کف

سنگ بازالت کف

امروزه انواع مختلفی از سنگ ها مانند سنگ بازالت کف، در فروشگاه های عرضه کننده سنگ های ساختمانی موجود است که می توان از آنها در جای مصالح ساختمانی استفاده کرد که البته سنگ بازالت کف مورد استفاده برای ساخت و ساز ساختمان باید سخت، بادوام، سخت و عاری از لکه و ترک و سایر عیوب باشد که باعث کاهش استحکام و دوام می شود.

این سنگ با توجه به ویژگی های خود برای اهداف ساختمانی با استخراج از سنگ های توده ای جامد به دست می آید که هر نوع سنگ بازالت کف بر اساس خواصی که دارد کاربردهای ساختمانی مختلفی دارد که به عنوان مثال، انواع خاصی مانند سنگ بازالت کف و گرانیت دارای ویژگی های برتر مانند استحکام فشاری و دوام بالا هستند و از این رو در کارهای ساختمانی عمده به کار می روند و مشاوره در هنگام خرید آن لازم است. با این حال، بعضی سنگ ها که ویژگی های آنها (مانند مقاومت فشاری کم و وجود مواد مضر در اجزای سازنده آنها) نیز وجود دارد.

بنابراین از سنگ ها به عنوان مصالح ساختمانی و همچنین برای مصارف تزئینی استفاده می شود و سنگ بازالت کف که به عنوان تله نیز شناخته می شود، معمولاً در راه سازی، به عنوان سنگدانه در تولید بتن، سنگ تراشی برای پایه های پل، دیواره های رودخانه و سدها استفاده می شود و ساختار سنگ بازالت کف متوسط تا ریز دانه و فشرده است و استحکام فشاری این نوع سنگ از 200 مگاپاسکال تا 350 مگاپاسکال است و وزن آن بین 18KN/m3 تا 29KN/m3 است. سنگ بازالت کف در برابر آب و هوا مقاوم است، در برابر رطوبت نفوذ ناپذیر است، بسیار سخت است و به اشکال ظریف پوشاندن آن بسیار دشوار است.

رنگ سنگ بازالت کف گاهی از خاکستری تیره به سیاه تغییر می کند و هنگامی که برای ساخت و ساز استفاده می شود، سنگ ها باید محکم، مقاوم در برابر آب و هوا و عاری از ایراداتی مانند لکه های نرم، شکاف ها و مناطق ضعیف باشند. سنگ های بزرگ برای استفاده به عنوان مصالح ساختمانی از معادن استخراج می شوند و کیفیت سنگ بازالت کف کاربرد آنها را در ساختمان مشخص می کند که بازالت و گرانیت به دلیل استحکام فشاری و دوام بالایی که دارند اغلب در ساخت و ساز ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. گنیس به دلیل مقاومت فشاری کم و عدم وجود عناصر خطرناک می تواند برای پروژه های ساختمانی بسیار جزئی استفاده شود.