سنگ بازالت طوسی

سنگ بازالت طوسی

سنگ بازالت طوسی

سنگ بازالت طوسی

سنگ بازالت طوسی نوعی سنگ پرآب با منشا آتشفشانی است که حاصل جریان گدازه از لیتوسفر است که کاهش فشار و سرد شدن سریع در تماس با جو زمین، فرآیند تبلور را متوقف کرد و به این سنگ بازالت طوسی ساختاری بسیار فشرده با خمیر میکرو کریستالی تیره یا سیاه با محتوای سیلیس نسبتاً کم داد. رنگ تیره از ویژگی های ماگمای اولترابازیک که از آن منشأ گرفته است، گرفته شده است و سنگ بازالت طوسی عمدتاً از سیلیکات های آهن و منیزیم، پلاژیوکلاز کلسیم و پیروکسن تشکیل شده است.

البته سنگ بازالت طوسی دارای ویژگی های فنی عالی است که در معرض تغییر نیست، درجه فشردگی بالا با مقاومت عالی در برابر تنش ها و ضربه های مکانیکی، یخ زدگی کم و مقاومت در برابر لغزش بالا است. این سنگ به خوبی به صورت چکشی، در پرداخت‌های نوک تیز یا صیقلی می ‌آید و می ‌تواند برای همه کاربردها از سنگ‌ فرش بیرونی و داخلی سنگ بازالت طوسی گرفته تا پوشش‌ها حتی در آب‌وهوای سرد و مرطوب و آن‌هایی که تغییرات دمایی قابل توجهی دارند.

استفاده شود که علیرغم داشتن ویژگی‌های بصری سنگ بازالت طوسی بسیار شبیه به سنگ‌های آتشفشانی که معمولاً در تجارت ساختمان در مناطقی استفاده می‌ شوند، سنگ بازالت طوسی که توسط ما به بازار عرضه می‌ شود، به دلیل فشرده بودن و وزن قابل توجهی که امکان استفاده از ضخامت کمتری نسبت به سنگ‌ها را فراهم می‌ کند، برجسته است.

البته کاشی های سنگ بازالت طوسی از بلوک ساخته می شوند و دارای سطوح فرآوری شده و ضلع های اره شده هستند که کاملاً مربع و صاف هستند و انواع مختلف پردازش رنگ اصلی را کمی تغییر می دهد. کاشی های سنگ بازالت طوسی به دلیل استحکام خود، هم برای سنگفرش بیرونی معابر و هم برای مناطق عابران پیاده عالی هستند و همچنین برای ایجاد تضاد رنگی قوی، آنها را در ترکیب با سایر سنگ های طبیعی توصیه می کنند که این گروه سنگ بازالت طوسی با محصولات نیمه فرآوری شده (صفحات دیسک سنگ ناهموار، نوارهای دیسک سنگ ناهموار) آماده برای دگرگونی های پیچیده (تاپ آشپزخانه، رویه حمام، قطعات بناهای تاریخی و غیره) .

محصولات فرآوری شده پیچیده با هدف تکمیل بخش هایی از ساختمان ها را در کنار هم قرار می دهد که مانند پله ها، دیوارهای مرزی، ورودی ها، عناصر تهویه شده نما و پوشش. محصولات در سطوح مختلف در دسترس هستند و سنگ بازالت طوسی با الهام از سنگ طبیعی بازالت تفسیر ظریف تری از این طرح خاکی ارائه می دهد و این سنگ بازالت طوسی که دارای رگه‌های خاکستری تیره است، برای تکمیل عناصر طراحی سبک ‌تر مناسب است.